Táborské listy

V pátém kole I. B třídy chtělo A-mužstvo Meteoru získat ztracené body z minulého
střetnutí v Březnici a udržet se na předních příčkách tabulky. Tentokrát ovšem narazilo na
doposud evidentně nejkvalitnějšího soupeře a i přes velmi dobrý výkon ve druhém poločase
odcházelo ze hřiště poraženo. Mladá Vožice vyhrála gólem v závěru 2:1.

Od začátku zápasu se hrál fotbal velmi slušné úrovně ve vysokém tempu. Samotný úvod patřil určitě hostům, kteří byli aktivnější a především nebezpečnější. V 18.minutě se dočkali vedoucí branky, když po hlavičkovém souboji na hranici pokutového území se míč dostal k Písaříkovi, jenž povedenou umístěnou přízemní střelou poslal svůj tým do vedení - 0:1.

Po inkasované brance se hra přece jen začínala trošku vyrovnávat a domácí mohli vyrovnat po rohovém kopu Štumfola, na který si dobře naběhl Fiala a jeho povedené hlavičce chybělo pár decimetrů. Hosté byli velice blízko dvoubrankového vedení ve 27.minutě, kdy po centru z pravé strany pohotový chytrý lob zastavilo až břevno Šedivého branky. Další šanci měli hosté šest minut před přestávkou, když po signálu z rohového kopu se dostal míč až k hráči na malém vápně, jehož pokus obránci zblokovali na roh. Táborští měli velkou příležitost ve 41.minutě, kdy centroval Fiala z půli hřiště a dobře trefenou hlavičku T. Nováka vytěsnil mimo tři tyče výborným zákrokem hostující brankář. Do kabin odcházel Meteor s jednobrankovým a asi i zaslouženým mankem.

Druhá půle byla z domácí strany úplně o něčem jiném. Soupeře přimáčkli na jeho polovinu a téměř po celých 45 minut je nepustili do žádného ohrožení branky. Naopak sami začali být směrem dopředu čím dál nebezpečnější. První šanci měl již ve 47.minutě Fiala, když po narážečce s Lorencem pronikl až do pokutového území, kde jej zastavil na poslední chvíli čistý zákrok hostujícího stopera. V 52.minutě se již Fiala mohl radovat a to když si na krásně zahraný přímý kop Štumfola naběhl a hlavou poslal neméně pěkně míč do sítě - 1:1. Není bez zajímavosti, že vstřelil čtvrtou z pěti našich úvodních branek v jednotlivých zápasech podzimní části sezóny a byla to již jeho celkově pátá trefa do černého.

V 60.minutě čerstvě příchozí Kromka vysunul Lorence, ale šanci včasným výběhem zhatil hostující brankář Táborský. V 76.minutě Färber centroval na Štumfola, který přiklepl Fialovi, jehož pokus k tyči vytěsnil vožický veterán (48 let) v brance na roh. Poslední šanci na otočení výsledku měl Kromka, který po centru Lorence z pravé strany z malého vápna netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Pak přišla 87.minuta, kdy se hosté dostali do ojedinělého protiútoku, který čerstvý Smetana hezkou individuální akci dovedl až k brankovému zakončení - 1:2.

„V tomto střetnutí určitě nevyhrál lepší tým, ale spíše ten šťastnější. Mladá Vožice se sice představila ve velmi dobrém světle a určitě bude patřit ke špičce letošní tabulky, ovšem více než remízu si zřejmě nezasloužila. Bodově nepovedené poslední zápasy budeme muset začít napravovat příští týden v Řepči,“ komentovali porážku domácí.

„Domácí sice nebyli v první půli lepším týmem, nicméně druhý poločas zcela ovládli a zdálo se, že jednobrankové manko z první pětačtyřicetiminutovky bez problémů napraví. Fiala ale jen vyrovnal a další šance Meteoru už brankou neskončily. Mladá Vožice se ve druhé půli téměř do šance nedostala, nicméně nakonec urvala všechny body. Smetana přišel na poslední čtvrthodinku a po suverénním průniku středem hřiště rozhodl o vítězství přesným zakončením k tyči. Sladkou smetanu v podobě tří bodů tak slízli Mladovožičtí zásluhou Jana Smetany,“ zaznělo ze strany Ml. Vožice.