TJ Sokol Mladá Vožice - TJ Božetice

4:1 (1:0)

04.10.2015 16:00

7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

14. T. Svatek , 56. O. Marek , 66. M. Kříženecký , 79. J. Smetana - 50. M. Krch (vl.)

TJ Sokol Mladá Vožice: K. Čeněk - P. Břenda , M. Krch , P. Kukla , O. Marek - P. Mareš (84. M. Kotek) , T. Písařík , Š. Kukla , M. Kříženecký (80. D. Struska) - T. Svatek , T. Dušek (70. J. Smetana)

TJ Božetice: J. Hanzlík - J. Kotrba , T. Horek , M. Fara , J. Dušek (66. F. Stejskal) - T. Tollinger , P. Stejskal (46. L. Nevolný) , M. Maťha , Z. Pavlík (73. F. Čipera) - J. Jakeš , J. Pinc

ŽK: 82. P. Mareš , 87. P. Břenda - 69. T. Tollinger , 73. L. Nevolný .

Hráči zápasu: T. Písařík , O. Marek - M. Maťha , J. Pinc .

Místo: Ml. Vožice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Krejník Petr - Havlík, Váňa.

Mladá Vožice si v pohodě poradila s Božeticemi

Zápas mezi Mladou Vožicí a Božeticemi byl zápasem týmu, který má v současnosti obrovskou formu a týmu, který překvapil nejednoho soupeře. Utkání si ale domácí v klidu hlídali v podstatě celý zápas a zaslouženě zvítězili 4:1.

Domácí z velkého tlaku vytěžili pouze jednu branku

Mladá Vožice začala utkání tlakem, ale tým hostů z Božetic se nenechal zaskočit a hráli také stále aktivně.  Do prvních větších šancí se dostali domácí, ale ani jednu ze dvou gólových příležitostí nedokázaly proměnit. A tak se po chybě jednoho z domácích obránců dostaly do první velké příležitosti také Božetice, ale golman domácích skvěle zasáhl a stav byl stále 0:0. Ve čtrnácté minutě už se ale skóre hnulo. Nulu na svém kontě vymazala Mladá Vožice. Dušek odcentroval a Tomáš Svatek poslal svůj tým do vedení. Gól vlil do žil domácích fotbalistů další energii a ti převzali otěže zápasu do svých rukou. Ještě v prvním poločase si připravili několik brankových příležitostí, trefili tyčku, ale i díky štěstí a hlavně brilantnímu brankáři Hanzlíkovi byl stav stále pouze 1:0 pro domácí hráče.

I ve druhé půli se trefovali pouze domácí, jednou do vlastní sítě

Mladá Vožice již byla nastoupena k druhému poločasu, ale hostující Božetice se v kabině zdržely a tak pro ně musel dojít rozhodčí, aby zápas mohl opět řádně pokračovat. Domácí to evidentně trochu rozhodilo a vstřelili si vlastní branku. Centr za Čeňkova záda srazil Martin Krch. Jednalo se o ukázkový vlastnenec. Domácí se však nesložili a opět přidali na obrátkách. Z jednoho z dalších brejků poslal Mladou Vožici opět do vedení Ondřej Marek. Domácí po druhé vstřelené brance nepolevovali a dostali do dvoubrankového vedení. Po krásně rozehrané standardní situaci se prosadil Martin Kříženecký. Mladovožičtí chtěli vstřelit další a další branky a nakonec se přeci jenom ještě jednou radovali. Střídající Jan Smetana se postaral o čtvrtý gól svého týmu. Hosté v závěru odešli fyzicky a psychicky a zápas už se pouze dohrával. Mladá Vožice si tak připsala další tři body.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Mladá Vožice
Patrik Mareš (hráč TJ Sokol Mladá Vožice): Zápas jsme chtěli samozřejmě vyhrát. Za 14 dní nás čeká derby v Horách. Celý zápas jsme si šli za svým. První dvě šance jsme neproměnili, pak už jsme to konečně dali. Soupeř měl v první půli jednu gólovku, kterou díky bohu náš brankář chytil. Druhá půle už byla v naší režii. Diktovali jsme tempo hry a zaslouženě jsme vyhráli.