TJ Sokol M.V. - TJ Nová Včelnice 2:2(0:1) pp (5:4)

Sestava: Čeněk - Zachariáš, Teplo, Marek, Tesař - Fiala, Homola, Adam J., Málek - Šimko, Kášek
Střídali: Křížek, Svatek P., Svatek J.

Rozhodčí: Pícha Vojtěch

ŽK Vožice: Šimko, Zachariáš, Marek

V dnešní den nás svírala marodka a pro utkání jsem měl k dispozici jen čtrnáct hráčů, říkám jen, protože kádr je široký a normálně je nás dvacettři. Nastoupili jsme v dosti nezvyklé sestavě. Zápas dostal velké tempo, hned od začátku. Již v 5. minutě nás soupeř vykombinoval, dostal se do brejku ale ten zneškodnila naše golmanská opora Karel Čeněk. V 10. minutě jsme mohli skórovat my, když Homolův přízemní centr jen o několik málo centimetrů minul Kášek. A jak se říká nedáš, dostaneš. Ve 14. minutě Včelnice zahrávala rohový kop a na něj naskočil nikým nehlídaný hráč hostí a poslal je tak do vedení, 0:1. Od té doby jsme byli lepším týmem, soupeře uzamkli na jeho polovině ale ten zodpovědně bránil a nepustil nás do žádné vyložené šance. A tak do konce poločasu vydržel tento stav. V šatně jsem se snažil hráče povzbudit aby nadále makali že ta branka prostě přijde. Druhý poločas už jsme ale takový tlak neměli. Hra se přelévala ze strany na stranu ale ani jeden z týmů si vyloženou brankovou příležitost nevytvořil. Nám se podařilo vyrovnat až v 79. minutě, když centrovaný balon dorazil za záda hostujícího brankáře LIBOR KÁŠEK, 1:1. Za další čtyři minuty v 83. minutě se nám podařilo zásluhou VOJTĚCHA ŠIMKA zápas otočit v náš prospěch, 2:1. Zápas už jsme chtěli dotáhnout do vítězného konce ale to se nám nepodařilo. V 90. minutě zahrávali hosté volný přímý kop z poza vápna, zahráli nacvičený signál my jsme nechali trestuhodně volného hráče a ten srovnal na konečných 2:2. Takže o bodu navíc rozhodovali penalty. Po pěti penaltách byl stav 4:4, v následující náhlé smrti hosté penaltu nedali a za domácí připsal bod na naši stranu Matěj Tesař. Dnes bych chtěl pochválit tým za bojovný výkon, doufám že na takto odmakaný zápas navážeme i v dalších kolech. Příští týden nás čeká další těžké utkání, kdy v sobotu 24.10. od 13:30 zavítáme na půdu nedalekého METEORU Tábor.
Hráč utkání: Milan Zachariáš