TJ Sokol Vlkov - TJ Sokol Mladá Vožice

TJ Sokol Vlkov - TJ Sokol M.V. 1:2(0:1)

Sestava: Táborský - Zelenka, Teplo, Smetana P., Malík – Šoukal(65. Šimko), Vávra, Kolář(35. Dušek M.), Smetana J. – Kuchař, Kukla T.

Rozhodčí: Fiala Pavel

ŽK Vožice: 2x Kukla T.

ČK Vožice: 68. Malík, 73. Kukla T.

K prvnímu jarnímu utkání, jsme cestovali do dalekého Vlkova, na nekvalitní hřiště, posazené uprostřed lesa. S tímto soupeřem, jsme se utkali, v posledním podzimním utkání, tak jsme měli dobře v paměti, co od něho čekat. Řekli jsme si, že na soupeře vlétneme, což se nám podařilo a také jsme z tohoto tlaku, dokázali skórovat když v 17. minutě, po centru Zelenky do vápna, se k odraženému balónu dostal Petr Kuchař a bodlem prostřelil gólmana. Poté se nám bohužel přestalo dařit držet míč na našich kopačkách a soupeř přebral otěže zápasu. Do druhého poločasu, jsme museli nastoupit už bez zraněného zkušeného matadora, Jirky Koláře a tím se taky z naší hry vytratila alespoň nějaká kombinace, už jsme se v podstatě jen bránily a občas zahrozily z brejku. Soupeři se podařilo vyrovnat v 55. minutě když po chybě gólmana Táborského protlačily míč až do branky. V 68. minutě fauloval na půlce Jiří Malík a rozhodčí nemilosrdně tasil červenou kartu. Po dalších 5 minutách, V 73. minutě přišla ještě větší pohroma, kdy Tomáš Kukla přišel v soupeřově vápně o míč a pak nesmyslně fauloval a po druhé žluté kartě putoval spolu s Malíkem předčasně do sprchy. Tím tlak soupeře ještě zesílil ale naštěstí i díky skvělým zákrokům našeho zkušeného gólmana (49 let), se nám podařilo neinkasovat. Všichni jsme si už přáli konec ale v 90. min po výborné přihrávce střídajícího dorostence Martina Duška obehrál obránce Jan Smetana a levačkou prostřelil domácího brankáře a díky tomu jsme z Vlkova přivezli 3 body. Tímto bych chtěl všem hráčům hlavně za závěr utkání moc poděkovat a především bych vyzdvihl výkon šestnáctiletého dorostence Kuby Tepla, který na stoperu podal naprosto spolehlivý a skvělý výkon.