Vytisknout

Mladá Vožice : Slavonice

Ohlédnutí za zápasem Mladá Vožice – Slavonice 2:0 (1:0):

Vzhledem k povětrnostním podmínkám jsme byli nuceni odehrát první jarní kolo se Slavonicemi v azylu na umělé trávě na Soukeníku, kde jsme soupeře ze Slavonic porazili 2:0 po brankách Lukáše Kříženeckého a Stěpána Kukly.
 Prvních dvacet minut jsme kontrolovali hru a soupeře nepustili do žádné šance, naopak my jsme si vypracovali tři brankové příležitosti z kterých jsme však gól nevstřelili. Soupeř z ojedinělého brejku nastřelil břevno. Po této akci jsme zbytečně znervózněli a naše hra začala být nepřesná a zbrklá. Soupeře jsme tak zbytečně pustili do hry. Od této doby se hrál otevřený fotbal s řady příležitostmi na obou stranách.  Zhruba ve třicáté minutě jsme zahrávali Lukášem Sůvou z poloviny hřiště přímý volný kop, který poslal do šestnáctky  soupeře, kde se po souboji s hostujícím brankářem dostal k odraženému balónu Lukáš Kříženecký a do odkryté brány chladnokrevně prostřelil houšt těl a otevřel tak skóre zápasu na 1:0.
Druhá půle byla v duchu závěru prvního poločasu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba celky si vytvořily řadu příležitostí. Jak soupeř, tak  my, jsme však své šance neproměnili.
V samém závěru zápasu jsme pečetili střelou pod břevno v podání Stěpána Kukly výsledek zápasu na 2:0.

Zhodnocení zápasu:

Na klucích bylo vidět, že na ně dolehla tíha důležitosti prvního jarního mistrovského zápasu. Hra byla nepřesná a zbrklá. Když nebudu počítat prvních dvacet minut zápasu, tak se nám nedařila kombinace a záložní rada se nedostávala vůbec do hry. Na můj vkus jsme hru dost otevírali a kdyby soupeř měl kvalitnější zakončení, tak zápas mohl dopadnout jinak. Bohužel jsme málo využívali křídelních prostorů a tím pádem jsme se skoro vůbec nedostávali k centrům.

Na druhou stranu nám prvních dvacet minut zápasu ukázalo, že když si balon dáme po zemi do kombinace, tak jsme schopni v této soutěži přehrát většinu soupeřů. Musíme zapracovat na koncovce a křídelní hře.

Kluky musím pochválit za přístup a nasazení v zápase. V neděli jsme vyhráli hlavně díky tomu, že jsme měli větší vůli a větší chuť po vítězství.

Musím vyzvednout příkladné nasazení a bojovnost Lukáše Sůvy, dobrý zápas odehrál Martin Kříženecký, který svými chytrými přihrávkami dělal soupeři nemalé starosti.