Sestava domácích:

Jiří Bánský – Tomáš Zelenka  (45´ Martin Krch) – Lukáš Sůva – Petr Smetana – Jiří Malík – František Lorenc – Štěpán Kukla – Lukáš Kříženecký (K) – Tomáš Dušek – Petr Kukla – Martin Kříženecký.

Góly: Martin Kříženecký 2x, Tomáš Zelenka

Diváci: 28

Stejně jako první utkání jsme kvůli nezpůsobilému terénu na domácím hřišti museli odehrát zápas s Dolním Bukovskem na umělé trávě. Tentokrát na hřišti ve Vlašimi. Jelikož nás čekal lídr tabulky, očekával se velice těžký mač, což se nakonec doslova potvrdilo.

Hned po úvodním hvizdu se do nás soupeř zakousl a přehrával nás tak, že hlavně naše obrana nevěděla kudy kam. To také vyústilo v první gól v naší síti, kdy se v 5-té minutě po nepřesnosti Petra Kukly dostal před našeho brankáře bukovský forvard a chladnokrevně zavěsil – 0:1. Soupeř se s jednobrankovým vedením nespokojil a vesele útočil dál. V cca 15-té minutě rozehrávalo Bukovsko standardní situaci, při které směřoval centr do vápna, kde se prosadil hostující hráč – 0:2. V tu chvíli zavládlo na naší lavičce zděšení, jak tento zápas může dopadnout. Naštěstí vožičáci nesložili zbraně a postupně začali zjišťovat, že se s prvním týmem tabulky dá hrát. Ve 38 minutě si na pěkný centr ze strany od Tomáše Zelenky naskočil Martin Kříženecký a neomylnou hlavičkou snížil skóre – 1:2. To nám vrátilo krev do žil a soupeře jsme začali přehrávat. Po rohovém kopu z pravé strany ve 44 minutě se míč odrazil ven z vápna, kde si ho našel Tomáš Zelenka a přízemní bombou z voleje trefil levý dolní roh branky, krásný gól do šatny – 2:2. Tomáš předváděl v prvním poločase hru moderního obránce, kdy nejenom bránil, ale stíhal i vydatně útočit. Bohužel se při následujícím souboji o míč bolestivě zranil, což mu neumožnilo pokračovat v zápase.

Tomáše Z. tedy nahradil do druhé půle Martin Krch. Naštěstí jsme nezažili horovový úvod jako v prvním poločose, naopak jsme začali tam, kde jsme skončili. Kluci bojovali, jezdili, jak se říká, po zadku a dařila se i kombinace. Po jedné takové ve středu hřiště vysunul Štěpán Kukla svého bratrance Petra Kuklu do brejku, Petr potáhl míč a zpravé strany přesným centrem našel hlavu Martina Kříženeckého, který se v těchto situacích nemýlí. Obrat dokonán – 3:2. Do konce zápasu jsme již soupeře do ničeho vážnějšího nepustili, jednalo se spíše o takové náznaky. Zápas končí a zavládá velká radost ze zaslouženého vítězství, které uznal i hostující trenér.

Všem hráčům patří velká pochvala za krásný zápas, kterému nechyběla bojovnost, kombinace, krásné góly ani emoce. Za ty je nezbytné poděkovat i  hrstce fanoušků, kteří do Vlašimi vážili cestu, jelikož celý zápas vehementně povzbuzovali a v případě potřeby dostávali soupeře i rozhodčí pod tlak, což občas neuškodí.

Vysvětlení – kontumace zápasů s Dolním Bukovskem a Lomnicí nad Lužnicí

Vážení fotbalový příznivci,
bohužel nastala nepříjemná situace, kdy nám byly zkontumovány domácí zápasy s Dolním Bukovskem a Lomnicí nad Lužnicí. Stalo se tak z důvodu neuhrazení registračního poplatku do Fotbalové asociace České republiky (FAČR) za hráče Lukáše Sůvu. Tento poplatek ve výši 200 Kč za každý kalendářní rok by si měl každý hráč uhradit sám. V praxi to funguje tak, že tyto poplatky jsou hrazeny prostřednictvím mateřského klubu. Jelikož je Lukáš kmenovým hráčem FC Táborska, tak jsme nepředpokládali, že FC Táborsko jako jeden z největších klubů v Jižních Čechách za něj tento poplatek nezaplatilo a ani nás o tom neinformovalo. Většina klubů, stejně jako TJ Sokol Mladá Vožice, uhradilo poplatek za všechny své kmenové hráče (v současnosti máme 105 kmenových hráčů), bez ohledu na případná hostování.

Nicméně nás toto neomlouvá. Měli jsme si uhrazení poplatku zkontrolovat a potvrdit. Na druhou stranu si myslíme, že fotbalové zápasy by se měly rozhodovat na hřišti a ne u zeleného stolu a kontumovaní zápasů, kvůli administrativní chybě, která vznikla  nedopatřením (z nevědomosti), a tudíž nebyla udělána úmyslně, nám připadá jako neadekvátní trest a proti tomuto rozhodnutí pánů z Krajského fotbalového svazu podáme odvolání. Chtěli bychom se tímto všem fanouškům a hlavně všem hráčům, kteří si to za své výkony nezasloužili, velmi omluvit a slibujeme, že uděláme všechno proto, abychom tento trest maximálně zmírnili.

S ohledem na fakt, že Lukáš nastoupil i k poslednímu zápasu v Jistebnici, očekáváme možnou kontumaci i tohoto utkání. To nás momentálně odsouvá na předposlední místo tabulky. Za tuto situaci přijímám jako předseda klubu plnou odpovědnost a doufám, že kluci budou pokračovat v dobrých výkonech a tato ztráta bodů nebude mít fatalní následky na konci soutěže, byť si samozřejmě uvědomujeme, že 7 bodů se projeví velmi negativně.

Přijměte, prosím, ještě jednou naší omluvu.