Sestava domácích:

Jiří Bánský - Tomáš Zelenka - Lukáš Sůva - Martin Krch - Jiří Malík - František Lorenc (90´Karel Zachariáš) - Štěpán Kukla - Lukáš Kříženecký (K) - Tomáš Dušek (70´Tomáš Písařík) - Petr Kukla (45´Jan Jeřábek) - Martin Kříženecký

Góly: Petr Kukla, Martin Kříženecký

Diváci: 104

Největší obavu před zápasem jsem měl z přechodu z umělé trávy na přírodní terén, i když jsme dvě tréninkové jednotky absolvovali na přírodní trávě, tak se tyto obavy potvrdily a  celý zápas jsme bojovali s terénem na kterém se nám nedařila kombinace. I když se říká, že terén je pro každé mužstvo stejný, tak musím uznat, že soupeř z Lomnice se na nerovný terén adaptoval lépe.

Šli jsme do zápasu s tím, že vzadu hru zjednodušíme a o kombinační hru se budeme pokoušet až na soupeřově polovině.

Vstup do zápasu se nám povedl, když se na levé straně prosadil Franta Lórenc, který zatáhl balón po lajně a centrem našel Petra Kuklu, který přeskočil obránce a hlavou trefil horní růžek soupeřovi brány 1:0.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, kdy po rohu Tomáše Duška si od obránce odskočil Martin Kříženecký a hlavou na vzdálenější tyč neomylně zvýšil na 2:0. Byl to jeho již třetí gól v této sezoně. Jen tak dál Martine!

Od této doby se začal hrát fotbal, který byl plný nepřesností a osobních soubojů. Vědomi si dvoubrankového náskoku, jsme se zatáhli na vlastní polovinu a čekali jsme s čím na nás soupeř vyrukuje. Lomnice převzala iniciativu a vytvořila si několik brankových příležitostí. A hlavně díky Jirkovi Bánskýmu jsme do poločasu neinkasovali.

Do druhého poločasu jsme museli udělat nucenou změnu v sestavě, kde na hrotu útoku nastoupil místo zraněného Petra Kukly Jenda Jeřábek. O poločasu jsme si v kabině řekli, že nesmíme polevit v nasazení i bojovnosti a nenechat se uchlácholit dvou brankovým vedením. Do druhé půle jsme šli s tím, že hru budeme více zkracovat, abychom zahustili pole a soupeři tak ztížili kombinaci. Chtěli jsme si počkat, až soupeř hru více otevře, abychom pak mohli hrozit z brejků.

Musím sportovně uznat, že v druhé půli nás soupeř kombinačně přehrával a  nám se naopak nedařilo přidržet balon na soupeřově polovině hřiště. Toto jsme však nahrazovali velkou bojovností a důrazem. V tomto ohledu musím vyzdvihnout hlavně Štěpána Kuklu s Lukášem Kříženeckým, kteří právě svým důrazem a bojovností vyhrávali ve středu hřiště nespočet osobních soubojů.

V tomto zápasu nevyhrálo fotbalovější mužstvo, ale mužstvo co drželo při sobě, táhlo za jeden provaz a mělo větší vůli zvítězit. Klukům musím poděkovat za nasazení a bojovnost, kterou v tomto zápase prokázali.

Vysvětlení – kontumace zápasů s Dolním Bukovskem a Lomnicí nad Lužnicí

Vážení fotbalový příznivci,
bohužel nastala nepříjemná situace, kdy nám byly zkontumovány domácí zápasy s Dolním Bukovskem a Lomnicí nad Lužnicí. Stalo se tak z důvodu neuhrazení registračního poplatku do Fotbalové asociace České republiky (FAČR) za hráče Lukáše Sůvu. Tento poplatek ve výši 200 Kč za každý kalendářní rok by si měl každý hráč uhradit sám. V praxi to funguje tak, že tyto poplatky jsou hrazeny prostřednictvím mateřského klubu. Jelikož je Lukáš kmenovým hráčem FC Táborska, tak jsme nepředpokládali, že FC Táborsko jako jeden z největších klubů v Jižních Čechách za něj tento poplatek nezaplatilo a ani nás o tom neinformovalo. Většina klubů, stejně jako TJ Sokol Mladá Vožice, uhradilo poplatek za všechny své kmenové hráče (v současnosti máme 105 kmenových hráčů), bez ohledu na případná hostování.

Nicméně nás toto neomlouvá. Měli jsme si uhrazení poplatku zkontrolovat a potvrdit. Na druhou stranu si myslíme, že fotbalové zápasy by se měly rozhodovat na hřišti a ne u zeleného stolu a kontumovaní zápasů, kvůli administrativní chybě, která vznikla  nedopatřením (z nevědomosti), a tudíž nebyla udělána úmyslně, nám připadá jako neadekvátní trest a proti tomuto rozhodnutí pánů z Krajského fotbalového svazu podáme odvolání. Chtěli bychom se tímto všem fanouškům a hlavně všem hráčům, kteří si to za své výkony nezasloužili, velmi omluvit a slibujeme, že uděláme všechno proto, abychom tento trest maximálně zmírnili.

S ohledem na fakt, že Lukáš nastoupil i k poslednímu zápasu v Jistebnici, očekáváme možnou kontumaci i tohoto utkání. To nás momentálně odsouvá na předposlední místo tabulky. Za tuto situaci přijímám jako předseda klubu plnou odpovědnost a doufám, že kluci budou pokračovat v dobrých výkonech a tato ztráta bodů nebude mít fatalní následky na konci soutěže, byť si samozřejmě uvědomujeme, že 7 bodů se projeví velmi negativně.

Přijměte, prosím, ještě jednou naší omluvu.