Vytisknout

Meteor Tábor – Mladá Vožice

1 -1

Sestava Ml. Vožice:   

Bánský jiří

Kubále Ondřej, Sůva Ondřej, Smetana Petr, Sůva Lukáš

Zelenka Tomáš, Kříženecký Lukáš (K) (85´Písařík Tomáš),Krch Martin, Lorenc František

Kříženecký Martin (70´Kukla Tomáš), Maroušek Miroslav

Góly: Kříženecký Martin

Domácí – Hosté

15 -  střely nabránu - 19
16 - fauly - 14
2 - rohy - 6

1 - ofsajdy - 2
0 - žluté karty - 1

K dalšímu mistrovskému utkání jsme nastoupili v Táboře na „Metíku“ pro toto utkání nám chyběli čtyři hráči obvyklé základní sestavy. Vykartovaný Petr Kukla který nám bude chybět  až do konce sezony (5 zápasů stop), Jirka Malík,Tomáš Dušek a Štěpán Kukla. Všichni se potýkali s lehkými zdravotními problémy a pro příště by však měli být připraveni.

I přes tyto komplikace jsme vstoupili do zápasu poměrně dobře připraveni. Chtěli jsme na soupeře, jak se říká fotbalovou terminologií „vletět“, což se nám podařilo, trenér kluky nabádal, ať zahustí střed hřiště, což se Lukáši Kříženeckému s Martinem Krchem opravdu dařilo.

V patnácté minutě jsme to ale nebyli my kdo mohl jít do vedení. Místní ostrosřelec Matěj Široký (přes 20 gólů v probíhající sezoně) zahrozil nejprve z trestného kopu a o dvě minuty později hlavičkou z malého vápna. Našeho skvělého gólmana však nepřekonal.

A tak jsme udeřili my. Po schrumáži v okolí penalty soupeřovi branky se dostal k míči Martin Kříženecký a bodýlkem trefil pravou šibenici.Poté se až do poločasu nic zajímavého nestalo a tak jsme šli do kabin s lepší výchozí pozicí do druhého poločasu.

V šatně jsme si řekli, že do druhé poloviny nastoupíme opět aktivně, ale opak se stal pravdou. Po zbytečném faulu 30 metrů od brány, zahrávali domácí trestný kop a k údivu všech přítomných skončil míč v bráně. Bohužel to byl pro naší psychiku opravdu velký zásah.

I přes opravdu mladý tým, který máme, se kluci oklepali a opět začali hrát bojovný a celkem pohledný fotbal. Dařilo se vyvíjet tlak na soupeřovu branku a vytvářet si tak šance.Tu největší měl střídající Tomáš Kukla, který si naběhl za obranu, kde ho krásným lobem našel Míra Maroušek. Tomáš předvést podobně hezký lob, ale míč dopadl těsně vedle brány. Velká škoda! Poté došlo ještě ke spornému zákroku na Míru Marouška ve vápně domácích. Penalta se bohužel nepískala.

Kluci zaslouží pochvalu za odvedený výkon. I přes věkový průměr našeho týmu (22,3 let) jsme ukázali, že boj o záchranu rozhodně nevzdáváme a budeme se prát do posledního kola. Na závěr bych rád vyzdvihnul výkony Míry Marouška a Tomáše Zelenky, kteří na hřišti nechali opravdu všechno.