Sestava domácích:

Jiří Smetana – Jiří Fáček – Karel Zachariáš – Michal Kříženecký – Michal Papež – Martin Krch – Martin Smetana – Jan Jeřábek (K) – Miroslav Maroušek – Michal Mareš (45´ Jakub Sůva) – Michal Hruška (72´ Petr Kuchař).

Góly: Michal Mareš, Martin Smetana, Michal Hruška, Jiří Fáček

Diváci: 51

Po odloženém utkání s Makovem nás čekal první jarní zápas s týmem Táborska, kterému jsme chtěli vrátit podzimní porážku 3:1. Přes zimu jsme posíli a do týmu přivedli dva zkušené hráče.  Jiřího Smetanu na postu brankáře a střed pole vystužil Martin Smetana alias Márvin. Zároveň nás těší, že se po zranění do sestavy vrátil Karel Zachariáš.

První zápas jsme museli odehrát bez trenéra Lukáše Semráda, který čerpal inspiraci na derby pražských S. Zároveň nás nečekalo vůbec lehké utkání, jelikož soupeř dorazil ve velmi silné sestavě v čele s bývalou posilou našeho A-mužstva Pepou Mrázkem.

Hned od začátku hry jsme začali aktivně, což vyústilo v náš první gól, kdy v 5-té minutě skóroval Michal Mareš. Využil zaspání brankáře a krásného pasu od Karla Zachariáše a sám před brankářem zachoval klidnou hlavu a proměnil - 1:0. V 15-té minutě se ke slovu, resp. k činu, dostala naše nová akvizice Márvin. Na půlce převzal míč, potáhl si ho, zkušeně si všiml, že brankář je vysunutý z brány, a krásnou střelou ho ze 30m přehodil – 2:0. Následně se do největší šance prvního poločasu dostal soupeř, kdy se hostující hráč zjevil sám před Jirkou Smetanou. Ten však jeho střelu vyrazil a následnou dorážku do prázdné branky vytěšnil na roh skvělým skluzem Jirka Fáček. Kolem 30-té minuty jsme zahrávali roh z pravé strany. Po rozehrání se míč dostal zpět k exekutorovi rohu Jendovi Jeřábkovi, který přesným centrem našel ve vápně hlavu Michala Hrušky – 3:0. V prvním poločase jsme se dostali ještě do několika slibných šancí. Bohužel Michal Hruška a hlavně Míra Maroušek nenašli potřebný klid v koncovce, takže se stav do přestávky již nezměnil.

Po výměně stran se nám dýchalo o něco lépe, jelikož nejlepší hráč hostů Pepa Mrázek vystřídal a vyrazil směr derby Sparta – Slavia, stejně jako náš Michal Mareš (kdyby chlapci věděli, tak by možná nejeli:-)). Hosté se snažili o kombinaci, nicméně jsme od půlky spolehlivě bránili a k ničemu vážnějšímu tak soupeře nepustili. Naopak. Zhruba v 60-té minutě jsme se opět dostali k rohu z pravé strany. Centr tentokrát směřoval na Michala Kříženeckého, který z otočky vystřelil. Brankář míč neudržel a Jirka Fáček předvedl učebnicový důraz ve vápně a vsítil čtvrtou branku – 4:0. Od té doby soupeř téměř rezignoval. Vytvořil si už jen jednu vážnější šanci, kdy po rohu hlavičkovali do protipohybu brankáře, nicméně Smety vytáhl parádní robinzonádu a míč vyrazil. Do konce utkání jsme si vytvořili ještě několik slibných šancí, skóre se však již nezměnilo. I tak za sebou máme velmi povedené utkání, ve kterém jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhrali, za což chvála všem hráčům Velice povedené utkání potom odehráli Martin Smetana, Jiří Fáček a Jiří Smetana.

Další zápas odehrajeme opět doma a sice v neděli 21.4.2013 od 17h s Olympem Tábor.